Kontaktirajte nas!
INC
INC je tvrtka specijalizirana za opremanje i instalaciju senzornih soba te pružanje usluga u prostorima multisenzornog okruženja. Naš tim odlikuje višegodišnje iskustvo rada i stručnost u realizaciji projekata s ciljem stvaranja izravne veze između industrije i krajnjih korisnika naših usluga.
Svestrani član tima koji uvijek u rukavu ima kreativno rješenje za nepredviđene i kompleksne situacije. Kao voditelj logistike brine da se poslovni procesi odvijaju neometano te je ključna osoba u realizaciji projekata i kreiranju poslovnih strategija.
Kreativnost i želja da krajnjim korisnicima pruži najbolji mogući proizvod i uslugu čine Antoniu ključnom osobom za područje marketinga, prodaje i financija. Sudjeluje u kreiranju poslovnih procesa i strategija, a nije joj stran niti rad na terenu.
Mladi veteran industrije s iznimnim iskustvom projektiranja senzornih soba. Svoja multidisciplinarna znanja konstantno nadograđuje i upotrebljava s ciljem izrade projektnih rješenja u potpunosti prilagođenih vašim potrebama.
Lidija Iličić, magistra edukacijske rehabilitacije i doktaranda logopedije, u INC-u je voditeljica kabineta za senzornu integraciju. Rad kabineta temelji na individualnim potrebama i mogućnostima svakog djetetea, a oslanja se na bogato radno iskustvo rada s djecom s teškoćama, posebno s djecom s poremećajima iz spektra autizma.
Mihaela Lulić, voditeljica logopedskog kabineta u INC-u, magistra je logopedije s bogatim radnim iskustvom u struci na području dijagnostike, terapije i savjetovanja. Rad kabineta temelji na kvalitetnom i individualnom pristupu svakom djetetu uz poticanje cjelokupnog komunikacijskog i jezično-govornog razvoja te dodatnog osnaživanja jakih strana djeteta.
Često postavljena pitanja
Sve što je potrebno da opremite kabinet jest da nam se javite putem kontakt forme ili nas nazovete na 051/587-296.
- Inicijalni razgovor – s našim stručnim osobljem razmjenjuju se bitne informacije o namjeni prostora, najčešćim dijagnozama korisnika te karakteristikama postojećeg prostora
- Besplatna izrada idejnog rješenja – naš stručni tim dizajnira prostor potpuno prilagođen korisnicima i djelatnicima ustanove
- Instalacija – naši certificirani instalateri vrše instalaciju u vašoj ustanovi popraćenu tehničkom edukacijom o pravilnom rukovanju i održavanju svih isporučenih elemenata
- Dodatne usluge – naše osoblje vam stoji na raspolaganju za sve dodatne zahtjeve, između ostalog vršimo pripreme planova električnih instalacija, dodatne projektne dokumentacije, specifikacija opreme te popratnih edukacija
Kompletno idejno rješenje te troškovnik opremanja izrađuju se u roku 3-7 radnih dana od inicijalnog razgovora. Isporuka standardnih elemenata se vrši unutar 30 dana, dok se opremanje cjelokupnog kabineta s elementima izrađenim po mjeri isporučuju i instaliraju unutar 60 dana.
Kada mozak ima poteškoće u obradi informacija koje dolaze iz naših osjetila i ne zna kako primjereno odgovoriti na senzorne zahtjeve koje mu okolina postavlja, javlja se poremećaj senzorne integracije. Senzorna soba namijenjena je korisnicima s teškoćama senzorne integracije kao prostor u kojemu mogu sigurno i neometano učiti, igrati se i razvijati se. Najčešće su to korisnici s dijagnozom poremećaja iz spektra autizma.
Cijena senzorne sobe ponajviše ovisi o odabranim elementima senzorne sobe.
Dodatni faktori koji utječu na izbor elemenata, a time i na cijenu senzorne sobe su:
- Kvadratura prostora
- Tip sobe (Snoezelen/kabinet za senzornu integraciju)
- Visokotehnološki elementi (poput interaktivnih projekcija)
- Oblaganje prostora strunjačama
- Potreba za izradu specijaliziranih konstrukcija po mjeri (npr. izrada greda za stropove bez adekvatnog sidrišta za ljuljačke)
- Količina elemenata koji su rađeni po mjeri
- Potrebnim adaptacijama prostora
Tako se cijena opremanja kompletne Snoezelen sobe ili kabineta za senzornu integraciju kreće u rasponu od 50.000,00 kn pa sve do 300.000,00 kn za visokotehnološke projekte.
Nadogradnja odnosno oplemenjivanje postojećih kabineta se može izvršiti:
- Implementacijom novih “centralnih” elemenata prostora poput multisenzornog Snoezelen kutka s mjehurićima ili bazena s lopticama gdje se znatno mijenja raspored postojećeg kabineta
- Didaktičkim setovima opreme posebno dizajniranima za pojedine skupine korisnika i terapijske aktivnosti
Po završetku instalacije, osiguravamo tehničku edukaciju djelatnicima ustanove, o pravilnom rukovanju i održavanju svih isporučenih elemenata. Po završetku edukacije dobivate direktan kontakt tehničara na čiji broj se možete javiti s bilo kakvom nedoumicom o održavanju ili upotrebi opreme.
Snoezelen soba je prostor namijenjen opuštanju i pasivnom istraživanju te je najčešće namijenjen korisnicima s demencijama, višestrukim teškoćama, poremećajima u ponašanju i mentalnom zdravlju te korisnicima starije životne dobi. Najčešći elementi koji se koriste u opremanju su: tuba s mjehurićima, vodeni glazbeni krevet, LED lampice i svjetla, interaktivni paneli, taktilni paneli, projektor…
Kabinet za senzornu integraciju je prostor namijenjen provedbi terapije senzorne integracije. Prostor je postavljen na način da potiče aktivno istraživanje, a najčešći korisnici su djeca s poremećajem iz spektra autizma, ADHD-om, motoričkim teškoćama ili specifičnim teškoćama učenja. Najčešći elementi koji se koriste u opremanju su: tobogan, bazen s lopticama, švedske ljestve, strunjače raznih oblika i tekstura, trampolin…
Nikad nije prerano javiti se ako se uoče teškoće u djetetovom razvoju. Logopedu ili edukacijskom rehabilitatoru potrebno je javiti se čim prije kako bi se s tretmanom krenulo na vrijeme.
U logopedsku terapiju uključuju se osobe svih dobnih skupina, a neki od poremećaja koji zahtijevaju stručnu pomoć logopeda su: artikulacijski i fonološki poremećaji, poremećaji tečnosti govora – mucanje i brzopletost, motorički govorni poremećaji – dizartrija i apraksija, jezični poremećaji, specifične teškoće učenja – disleksija, disgrafija i diskalkulija, poremećaji iz spektra autizma, oštećenja sluha, disfagija…
Osnovni cilj je unaprjeđenje djetetovih komunikacijskih, jezično – govornih i vokalnih sposobnosti u prirodnom i poticajnom okruženju na način da se poštuje djetetov senzorni profil, kognitivni stil te uvažavaju razvojne specifičnosti.
Edukacijski rehabilitator u INC-u provodi terapiju senzorne integracije namijenjenu djeci sa senzoričkim teškoćama. Najčešće se radi o djeci s poremećajima iz spektra autizma, ADHD-om, motoričkim teškoćama, specifičnim teškoćama učenja ili poremećajima u ponašanju. Edukacijski rehabilitator planira kako će koristiti pojedini element te prilagođava aktivnosti ovisno o sposobnostima i potrebama djeteta u svrhu razvoja djetetovih senzoričkih, motoričkih i spoznajnih vještina.